Πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 11 Οκτωβρίου 2023 ενημερωτική συνάντηση των Γονέων και Κηδεμόνων των μαθητών της Α΄ γυμνασίου στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου.

Η διευθύντρια κ Ευρυδίκη Γκόρη καλωσόρισε αρχικά τους γονείς/κηδεμόνες των μαθητών και τους ενημέρωσε για τους κανόνες εσωτερικής λειτουργίας του Γυμνασίου Επισκοπής. Στη συνέχεια η κ Αθανασία Ταουσάνη, κοινωνική λειτουργός και μέλος της ΕΔΥ του Γυμνασίου συζήτησε με τους γονείς/κηδεμόνες για θέματα που αφορούν τις κοινωνικές συμπεριφορές των μαθητών.

Τέλος τον λόγο πήραν οι καθηγητές του σχολείου, οι οποίοι ενημέρωσαν τους παρευρισκόμενους για θέματα που αφορούσαν τα γνωστικά αντικείμενα που διδάσκονται στους μαθητές της Α΄ γυμνασίου και τις μεθόδους διδασκαλίας που αξιοποιούνται στην εκπαιδευτική διαδικασία.

Ευχαριστούμε ιδιαιτέρως τους γονείς/κηδεμόνες των μαθητών της Α΄ γυμνασίου για την ενεργό παρουσία τους στην ενημερωτική συνάντηση κι ελπίζουμε σε μια εποικοδομητική συνεργασία προς όφελος των μαθητών μας.