Την Πέμπτη 21 Μαρτίου 2024 τρεις μαθητές της Β’ τάξης του σχολείου μας πήραν μέρος στους Αγώνες Αυθόρμητου Λόγου μαθητών Γυμνασίου που διοργάνωσε η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ημαθίας σε συνεργασία με τον Σύμβουλο Εκπαίδευσης Φιλολόγων Ημαθίας κ. Παύλο Περπερίδη.

Μέσα από μια ομιλία διάρκειας 2,5-3 λεπτών με μόνο 1 λεπτό προετοιμασίας, δόθηκε στους μαθητές μας η ευκαιρία να καλλιεργήσουν τη δημιουργική έκφρασή τους, να ενδυναμώσουν τη φαντασία τους, να τονώσουν την αυτοπεποίθησή τους και να αναπαράγουν αυθόρμητο
λόγο, που δε θα μεταφέρει απλώς ένα μήνυμα, αλλά που θα “αγγίξει” το ακροατήριo!!!

Αξίζουν συγχαρητήρια στους μαθητές μας αλλά και στις καθηγήτριες τους που τους προετοίμασαν με ιδιαίτερο ενδιαφέρον και διάθεση.

Κατηγορίες: Διαγωνισμοί